O prawach zwierząt

Zdjęcie szympansa
Share

O filozoficznych podstawach idei praw zwierząt. Informacja o spotkaniu

Jaki jest związek praw człowieka z prawami zwierząt? Jakie są postulaty teoretyków praw zwierząt? Czy prawodawstwo dotyczące zwierząt jest tym samym co prawa zwierząt? Na te i inne pytania odpowie dr hab. Dorota Probucka, wykładowczyni Katedry Etyki Instytutu Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, podczas spotkania, które odbędzie się w sobotę 25 października w Psyche Books&Cafe w warszawskiej siedzibie SWPS przy ul. Chodakowskiej 19/31. Wstęp wolny.

„Jaki jest koń, każdy widzi” – ta słynna, chociaż bardzo nieprecyzyjna definicja Benedykta Chmielowskiego, dla jednych jest wiecznie żywym źródłem śmiechu, dla innych czystym dowodem na oświeceniowy kabotynizm. Tam, gdzie XVIII-wieczny pisarz dostrzegał logiczne wyjaśnienie prostego zdawałoby się zjawiska przyrody, jakim jest koń, współczesny człowiek widzi bardziej złożoną materię.

Warszawska siedziba SWPS, Psyche Books&Cafe oraz Stowarzyszenie Empatia zapraszają na spotkanie z dr hab. Dorotą Probucką „O filozoficznych podstawach idei praw zwierząt”, które odbędzie się 25 października o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Zwierzęta też ludzie

Podczas wydarzenia zadamy sobie kilka zasadniczych pytań: – czy istnieje jedna teoria praw zwierząt? Jakie są postulaty teoretyków praw zwierząt? O których zwierzętach mówią teorie praw zwierząt? Czy prawodawstwo dotyczące zwierząt i prawa zwierząt to to samo? W jaki sposób krytykowano i krytykuje się ideę praw zwierząt?

 

Więcej:  http://www.swps.pl/warszawa/warszawa-aktualnosci/warszawa-wydarzenia/warszawa-wydarzenia-archiwum/11945-o-filozoficznych-podstawach-idei-praw-zwierzat

Plakat spotkania z dr hab Dorota Probucka
Plakat

Nadesłane przez:  Centrum Prasowe SWPS

Share